KONST / Litografier / Färgserigrafi 13185386
nr 1318 5386
Howard Kanowitz
(f. 1929), USA
Färgserigrafi, Komposition med trottoar. Signerad, numrerad 3/100, oramat löst blad, bladets mått: 69x90 cm
Howard Kanowitz, amerikansk bildkonstnär född 1929.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:31:37
6/4 14:43:26